Aktualności

Drodzy Łodzianie

Najstarsze w Łodzi Miasteczko Ruchu Drogowego mieszczące się przy ulicy Parkowej 1, zwraca się z ogromna prośbą do wszystkich mieszkańców Łodzi o poparcie w tegorocznej IX Łódzkiej Edycji Budżetu Obywatelskiego projektu L174 Ponadosiedlowe -Remont Miasteczka Ruchu Drogowego.

Miasteczko jako jedyne w Łodzi zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy przygotowują dzieci i młodzież naszego miasta do bezpiecznego i Świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zajęcia prowadzone są już z dziećmi w wieku przedszkolnym (zajęcia nauczająco-rekreacyjne „Chodzimy na 6-tkę").
Uczniów klas I -IV zapraszamy na zajęcia ,Bezpieczna droga do szkoły", a z uczniami klas V -VIII prowadzimy całoroczne zajęcia przygotowujce do zdobycia pierwszego w ich życiu prawa jazdy - KARTY ROWEROWEJ.

           W ramach wszystkich spotkań część zajęć realizowana jest w nowo wybudowanym budynku, a część poza nim na placu manewrowym. Niestety plac nigdy nie był remontowany, uliczki po których jeżdżą dzieci na rowerach i hulajnogach są w bardzo złym stanie i wymagają generalnego remontu. 

            Każdego roku w zajęciach tych uczestniczy przeszło 2500 dzieci i młodzieży z łódzkich szkół. Na terenie miasteczka organizowane są również półkolonie letnie i zimowe dla wszystkich chętnych.

          Prosimy wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie łódzkich dzieci i młodzieży, o oddanie swojego głosu na nasz projekt.
Glosowanie odbywa się w dniach 1 -15 października ( papierowa karta do pobrania na stronie Urzędu Miasta Łodzi www.Iodz.pl/bo oraz lodz.pl/decydujemy jak również w punktach do glosowania), od 1 -29 października (elektronicznie - karty interaktywne dostępne w aplikacji na stronie www.Iodz.pl/bo).

Zapraszamy w październiku 2021 w każdy piątek o godz. 18.00 do Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 na projekcje następujących filmów:

więcej

Rok szkolny 2021/22

Czas wakacji już zupełnie za nami, nawet pogoda zwiastuje przejście do kolejnego etapu. Mamy ogromną nadzieję, że letnie dni naładowały wasze baterie i rozpoczęliście wrzesień pełni energii do realizacji nowych planów i rozwijania umiejętności. Wrzesień to doskonały czas determinacji i rozpoczęcia rozwijających aktywności. Jeśli szukacie miejsca, aby doskonalić swoje pasje, miło spędzić popołudniowy czas to zapraszamy do zapoznania z naszą aktualną ofertą. Znajdziecie w niej szereg zajęć dla dzieci oraz seniorów. Zajęcia plastyczne, muzyczne, wokalne, taneczne, ruchowe, języki oraz fotografię. Prężnie działa również nasze Miasteczko Ruchu Drogowego Motodrom i zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem karty rowerowej na zajęcia teoretyczne i praktyczne z wychowania komunikacyjnego.

Wszelkie informacje odnośnie nowych grup i godzin odbywania się zajęć, uzyskają Państwo w sekretariacie placówki pod telefonem (42)684-24-87
Naszym stałym uczestnikom, którzy są z nami od lat życzymy w tym roku szkolnym determinacji, pokonywania własnych słabości i wytrwałości w dążeniu do sukcesów.

więcej