Aktualności

Drodzy Łodzianie

Najstarsze w Łodzi Miasteczko Ruchu Drogowego mieszczące się przy ulicy Parkowej 1, zwraca się z ogromna prośbą do wszystkich mieszkańców Łodzi o poparcie w tegorocznej IX Łódzkiej Edycji Budżetu Obywatelskiego projektu L174 Ponadosiedlowe -Remont Miasteczka Ruchu Drogowego.

Miasteczko jako jedyne w Łodzi zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy przygotowują dzieci i młodzież naszego miasta do bezpiecznego i Świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zajęcia prowadzone są już z dziećmi w wieku przedszkolnym (zajęcia nauczająco-rekreacyjne „Chodzimy na 6-tkę").
Uczniów klas I -IV zapraszamy na zajęcia ,Bezpieczna droga do szkoły", a z uczniami klas V -VIII prowadzimy całoroczne zajęcia przygotowujce do zdobycia pierwszego w ich życiu prawa jazdy - KARTY ROWEROWEJ.

           W ramach wszystkich spotkań część zajęć realizowana jest w nowo wybudowanym budynku, a część poza nim na placu manewrowym. Niestety plac nigdy nie był remontowany, uliczki po których jeżdżą dzieci na rowerach i hulajnogach są w bardzo złym stanie i wymagają generalnego remontu. 

            Każdego roku w zajęciach tych uczestniczy przeszło 2500 dzieci i młodzieży z łódzkich szkół. Na terenie miasteczka organizowane są również półkolonie letnie i zimowe dla wszystkich chętnych.

          Prosimy wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie łódzkich dzieci i młodzieży, o oddanie swojego głosu na nasz projekt.
Glosowanie odbywa się w dniach 1 -15 października ( papierowa karta do pobrania na stronie Urzędu Miasta Łodzi www.Iodz.pl/bo oraz lodz.pl/decydujemy jak również w punktach do glosowania), od 1 -29 października (elektronicznie - karty interaktywne dostępne w aplikacji na stronie www.Iodz.pl/bo).

W związku z kolejnym zniesieniem obostrzeń chcieliśmy poinformować, iż uczniowie ubiegający się o kartę rowerową mogą zapisać się na egzamin indywidualny.

Zainteresowanych prosimy o kontakt drogą telefoniczną (42 6360185 / 606546100) bądź mailową (motodromik@gmail.com )

 

"ODBLASKOWA ŁÓDŹ"

W ramach trwającej w Łodzi Kampanii „Odblaskowa Łódź” nauczyciele zatrudnieni w CZP nr 2 przeprowadzili zajęcia, których tematem były odblaski oraz ich wpływ na bezpieczeństwo pieszych 
i rowerzystów na drogach.

Zajęcia odbywały się w Miasteczku Ruchu Drogowego „MOTODROM” mieszczącym się 
w Łodzi przy ulicy Parkowej 1, który jest filią CZP nr 2. 

więcej

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "ODBLASKOWA ŁÓDŹ"

 

więcej

Relacja z lekcji otwartej w ramach projektu ,,Odblaskowa Łódź’’

 

           Projekt ,,Odblaskowa Łódź’’ nadal trwa. Do końca roku szkolnego nauczyciele miasteczka ruchu drogowego Motodrom prowadzą lekcje otwarte dla uczniów szkół podstawowych. W trakcie zajęć dzieci poznają jak skutecznie oznaczać odzież by być widocznym na drodze i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

więcej

W tym roku placówka patronuje kampanii "Odblaskowa Łódź" promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększającej ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz czekamy na zakończenie konkursu plastycznego, którego laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK.

KONKURS !!!!

 

Zapraszamy do Konkursu Plastycznego 
„Odblaskowa Łódź’’

 

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 ma przyjemność być koordynatorem kampanii  „Odblaskowa Łódź” promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększający ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach projektu na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz przyszedł czas aby zrobić kolejny krok - konkurs plastyczny. Jego Uczestnicy będą walczyć nie tylko o nagrody rzeczowe. Zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK. 

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej IV-VIII masz wyobraźnię i pomysł na plakat, w którym nie zabraknie odblasków, zapraszamy do zabawy. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny poniżej.

 

>>REGULAMIN<<