Opis

Miasteczko Ruchu Drogowego Motodrom to jeden z obiektów podlegających pod Centrum zajęć Pozaszkolnych nr 2, w którym wiedzę na temat Wychowania Komunikacyjnego zdobywają dzieci i młodzież z Łodzi oraz jej okolic.

Głównym zadaniem nauczycieli-instruktorów jest przekazywanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego w sposób jak najbardziej przystępny i zrozumiały dla dzieci, a także przygotowanie ich do świadomego uczestniczenia w ruchu drogowym jako pieszych i rowerzystów. Kształtowanie nawyków podnoszących poziom bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci powinno zaczynać się od najmłodszych lat.

Dlatego też zajęcia w naszej placówce przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Dzieci w wieku przedszkolnym zapoznają się z bezpiecznym zachowaniem pieszego na drodze, natomiast starsze dzieci oraz młodzież zdobywają wiedze potrzebną do uzyskania "pierwszego prawa jazdy" czyli karty rowerowej. 

Obiekt dysponuje nowoczesnym budynkiem z salami lekcyjnymi wyposażonymi w komputer oraz projektory multimedialne co wzbogaca formę prowadzonych zajęć oraz wpływa na wysoką jakość kształcenia. Zdobyte wiadomości dzieci mogą zastosować w praktyce podczas jazd rowerowych odbywających się na specjalnie do tego przygotowanych w obrębie obiektu trasach z sygnalizacją świetlną. Dodatkowym atutem miasteczka jest jego lokalizacja na skraju Parku Poniatowskiego przy ulicy Parkowej 1. Duże zainteresowanie i radość dzieci budzą zawsze liczne wiewiórki, które zamieszkują drzewa znajdujące się na terenie Motodromu. Tak więc lekcje wychowania komunikacyjnego to nie tylko jazda na rowerze, ale też i kontakt z przyrodą.